ספורט בזמן דלקת כרונית של הערמונית

דלקת הערמונית מופיעה בדרך כלל בגיל צעיר, גם אם הגבר פעיל למדי.
בואו נבין האם מותר לעשות ספורט בזמן האבחנה של דלקת בערמונית,
או פעילות גופנית יכולה לעורר את המחלה?

האם ניתן לעשות ספורט עם דלקת הערמונית

רופאים אומרים חד משמעית שזה לא רק אפשרי, אלא הכרחי. דלקת הערמונית היא מחלה של בלוטת הערמונית, הנמצאת באזור האגן. באזור זה אספקת הדם מופרעת לעיתים קרובות. האיברים סובלים מרעב חמצן, מה שמוביל לירידה בחסינות.

קיפאון בדם מעורר התפתחות של ערמונית, וספורט וכל פעילות גופנית משפרים את אספקת הדם. קירות כלי הדם מתחזקים גם הם, הם הופכים אלסטיים יותר, שריר הלב מאומן.

אינדיקציות

ספורט ריאלי מוצג לכל הגברים חסרי הפעילות הגופנית. מרבית המקצועות קשורים כיום לישיבה ועמידה ממושכים, דבר הרע לבריאות.

פעילויות ספורט נחוצות במיוחד עבור דלקת הערמונית הכרונית, אשר יכולה להתפתח עם השנים ולמעשה אינה מתבטאת. הצורה הכרונית של המחלה מתעוררת לא רק עקב טיפול לא שלם, אלא גם בגלל קיפאון דם ובצקת מתמידים. לצורך טיפול מוצלח בצורה איטית של דלקת הערמונית, יש צורך להגביר את זרימת הדם באזור האגן. זה יעזור לספורט.

מה לא כדי לעשות

מרבית הפעילות הגופנית והספורט מותרים רק בהפוגה כאשר דלקת הערמונית שככה. פעילות גופנית בשלב החריף של המחלה עלולה לגרום לסיבוכים. אך עומס רגוע באישור רופא יכול להינתן במהלך החמרה, אך זהו סיכון מוגבר.

ההתוויות העיקריות לספורט קשורות לשלב החריף של הערמונית. בשלב זה אינך יכול להרים ולדחוף משקולות, להתכופף עם משקולות. טניס פעיל, החלקה על גלגלים, הרמת משקולות, רכיבה על סוסים עלולים להזיק גם הם – במהלך אימון כזה, עקב עומס יתר, הכלים בערמונית צרים, מה שעלול לגרום לנפיחות. זה מסוכן במיוחד לאחר ניתוח בבלוטת הערמונית.

אילו תרגילים מומלצים לדלקת בערמונית

תרגילים לדלקת בערמונית יכולים להיעשות בדיסקרטיות בכל תנוחה נוחה: ישיבה, עמידה או שכיבה – אלה תרגילי קיגל. הם מאמנים את שרירי רצפת האגן על ידי התפתחות שריר הפובוקוקסי. תרגילי קיגל יכולים להיעשות לעיתים קרובות ובזמן נוח. לשם כך, אתה צריך למתוח את שרירי פרינאום, כאילו מושך ולוחץ את הסוגר. אין צורך למתוח את הרגליים והישבן, אלא רק את אזור המפשעה.

 

תרגילים אחרים דורשים זמן ספציפי, מקום, לפעמים מזרן כושר. אימון מסוג זה מחזק קבוצות שרירים רבות: הירכיים, החלקות, הגב התחתון והלב. מבין ענפי הספורט הרגילים של דלקת הערמונית, מומלץ לבצע סקוואט, שחייה, הליכה במירוץ, אימון שרירי הבטן, אימוני לב קלים.

אחד התרגילים המפורסמים ביותר המומלצים לדלקת בערמונית הוא כפיפות בטן. הם לא רק שימושיים לאימון כלי דם, ירכיים וישבן, אלא גם מסייעים בשמירה על יציבה. במהלך כפיפות בטן, אתה צריך לוודא שהגב נשאר ברמה, את הסקוואט עצמו לא צריך לעשות עמוק, עד לרצפה – מספיק עד לגובה הברך.

 

בשכיבה על הגב על מחצלת אתה יכול לעשות תרגיל אופניים. זה בטוח יותר מאופניים אמיתיים, העלולים לגרום להתחממות יתר של המפשעה. בשקר, עליכם להרים את הרגליים, להתכופף בברכיים ולבצע תנועה הדומה לדיווש. אז אתה יכול ללכת לתרגיל המספריים – הרם את הרגליים במצב ישר והתנדנד, חצה אותן לסירוגין.

שאלות ותשובות פופולריות

כל ענף ספורט מהווה סיכון מכיוון שהוא "פוגע" במערכות הגוף החלשות והנפוצות. לכן, חשוב להקפיד מאוד על מצבכם ועל בחירת הפעילות הגופנית שלכם. האורולוג דר גרינבר רומן יספר לכם על כך.

באיזה סוג ספורט של דלקת הערמונית בהחלט לא ניתן לעסוק?

דלקת הערמונית היא לא רק מחלה של גברים לאחר 45 שנה, אלא בגיל 18 ו -25 גברים רגישים למחלה זו. בגיל זה אנשים פעילים יותר ומחפשים דרכים לממש את עצמם לא רק בתחום המקצועי, אלא גם בספורט. אחרי הכל, הוא האמין כי משחק ספורט שומר על חסינות וכושר גופני, מסייע במניעת מחלות ושיפור איכות החיים. וזה מפעילות כזו שהסיכון יכול לעלות.

עם מחלות אורולוגיות, כגון דלקת הערמונית הכרונית, היפותרמיה וספורט ממושך ומעייף אינם רצויים. הם יכולים להוביל להחלשת הגוף ולהחמרות. ענפי ספורט כאלה כוללים סקי, אופנועי שלג, דיג בספורט קרח ומתחת למים, התמצאות בחורף, סקי אלפיני, שחיית חורף, טיפוס הרים ומירוצי אופנועים.

האם ניתן לעשות ספורט בזמן החמרה של דלקת הערמונית?

לתקופות החמרת המחלה השפעה שלילית מאוד על מצבם הפסיכולוגי והפיזי של החולים. במקרה זה, עדיף להמתין 5 – 7 ימים ולא לעסוק בספורט. במהלך תקופה זו המטופל מטופל בתרופות והעומס על מערכת הוורידים מוגבל על ידי הפסקת פעילות גופנית רגילה. עמידה בהמלצות מסייעת לגוף להגביר את החסינות, לרכז את גורמי הלחימה בזיהום.

האם ספורט יכול לגרום להחמרת המחלה?

כל מתח, חרדה לפני התחרות, חוסר שינה בתהליך האימון, אימונים לאחר העבודה במועד מאוחר יותר, במישרין או בעקיפין, עלולים להוביל למצב לא נעים הקשור להחמרת דלקת הערמונית.

דילוג לתוכן